والا دروغ چرا، تا قبر که فاصله‌ای نیست، آآآآ. یعنی به اندازه‌ی همین چهار تا آ خواندن راه است. دیگر نوشتن به صرفه نیست. می‌خواهم این‌جا یک بقالی بزنم، تخم‌مرغ بفروشم. سود الان توی این کار است.

امروز که مهر هزار و سیصد و نود و نه آفتابی است، اگر یک کارگر که برای یک ماه کار، دو میلیون تومان دریافت کند، دست کم یک میلیونش را باید بدهد برای اجاره خانه، پول آب، برق، گاز، رفت و آمد، تحصیل فرزندانش. یک میلیون دیگر را هم باید بگذارد برای خرید خوراک مانند تربار، گوشت، نان، برنج و همچنین خرید پوشاک، تفریح، مهمانی، آیا برای آینده فرزندان، می‌تواند پولی پس‌انداز کند؟ مسخره می‌کنی؟

تخم‌مرغ دارم، چه تخم‌مرغی، سفید یخچالی، بی‌رنگ، برای یک دکتر مرغی بوده، روزی فقط یک شکم تخم‌مرغ به دنیا می‌آورده. فرد اعلا، تو طلایی، با پشتوانه یک هفته‌ای. همین لا به لا، خیلی کوتاه بنویسم دیروز اینجا، یک سرخطی خواندم که مغز من هم تخم‌مرغ شد. ایشان فرمایش فرموده‌اند: "محسن رضایی: فساد کنونی بخاطر دست‌پخت رضاخان و پسرش است."

من نه رضاخان را می‌شناسم و نه پسرش را، هوادار هیچ دولتی هم نبودم. از اول تاریخ تا الان را هم که خوانده‌ام، سر از کار ت در نیاوردم. اما همین یک ذره را فهمیدم که اگر قرار بود بعد از بیش از چهار دهه، همه تقصیرها بیفتد گردن کسانی که آن موقع بودند، پس ملت چرا اصلا انقلاب کردند؟ اگر قرار بود فقط ظاهر تغییر کند و باطن همان بماند، فایده این کار چه بود؟ شمایی که الان این حرف را می‌زنید هیچ متوجه هستید که در حقیقت خودتان دارید خودتان را بیش از پیش بدتر جلوه می‌دهید؟

پی‌نوشت:

1-  به نظر کارشناس‌های خبره، برادر محسن جان اشتباه فرمودند. این مشکلات دستپخت کوروش و داریوش از سلسله هخامنشیان است.

2- وقتی دولت قیمت تخم مرغ را نمی‌تواند کنترل کند، انتظار مردم برای کنترل قیمت مسکن و خودرو کمی زیاد نیست؟

3- خط فقر ده میلیون تومان شد، پیشنهاد می‌شود به دلیل این که خط فقر دیگر شاخص مهمی در تعیین نوع زندگی افراد فقیر در ایران نیست از آن برای سنجش کیفیت زندگی افراد مرفه ایران استفاده شود. همچنین پیشنهاد می‌شود برای ما مردم خیلی خیلی خیلی خیلی پایین‌تر از خط فقر، خط‌هایی مانند خط کور سوی امید، خط درد بی‌درمان و خط مرگ استفاده گردد.

4- با حساب من اگر کور سوی امید هفت میلیون تومان، درد بی‌درمان، چهار میلیون تومان باشد، خط مرگ برای خانواده چهار نفری، حدود یک میلیون تومان خواهد بود. پایین‌تر دیگر خطی نیست، فقط خطر است، خطر مرگ!

5-چند سال پیش قراردادم با یک شرکت کره‌ای را در خلیج فارس که چندهزار دلاری بود، نپذیرفتم، چون در شرکتی ایرانی، دسمتزد ریالی بیشتری می‌گرفتم. ببینید ارزش ریال در طول این ده سال چقدر افت پیدا کرده که میانگین دستمزد کارگر در این مملکت شده فقط صد دلار.

6- تخم‌مرغ دارم تازه، تخمه، تـــــــــــــــــخم! فرد اعلا. آی خونه‌دارو بچه‌دار، زنبیل رو بردار و بیار

گر عجب‌های جهان حیران شود در ما رواست

شجاع‌السلطنه هستم یک سرباز

صبح جمعه است و هزار گرفتاری

یک ,خط ,میلیون ,تخم‌مرغ ,آ ,خیلی ,میلیون تومان ,آ آ ,کور سوی ,خیلی خیلی ,و نه

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

لات لوت ایران سرزمین فیلم کتاب جامع آزمون صلاحیت بالینی فیکوس لیراتا aluminumextrusion137777 علماء الشیعة سئو تهران تعمیرات تخصصی آیفون تصویری خرید ملک در اسپانیا،مشاوره حرفه ای در سرمایه گذاری سایت علمی و پژوهشی آسمان